LGP kobiet we Franstacie: Yuki Ito wygrywa i zostaje liderką

fot. Aneta Gąska

Yuki Ito bezwględna dla rywalek. Japonka wygrała pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów FIS Grand Prix we Frenstacie i została liderką klasyfikacji generalnej.

Rano pobiła rekord skoczni w kwalifikacjach a popołudniu triumfowała w konkursie głównym. Mowa o Yuki Ito, która została też liderką klasyfikacji generalnej FIS Grand Prix. Japonka prowadziła już po pierwszej serii, dzięki skokowi na odległość 95,5 m (pół metra od własnego rekordu skoczni we Frenstacie). W finale lądowała 2,5 metra bliżej i wygrała z łączną notą 222,7 punktu. Tuż za nią znalazła się Francuzka Lucile Morat. Szesnastolatka z Courchevel po pierwszej serii była czwarta, ale awansowała drugim skokiem na 94,5 metra. Straciła jednak do Ito 4,7 punktu. Na trzecim stopniu podium sklasyfikowana została Maren Lundby. Norweżka po pierwszej rundzie zmagań była druga, jednak 92 metry w finale okazało się za mało na pokonanie Francuzki.

Niestety, jedyna Polka, której udało się awansować do konkursu, nie zdobyła punktów. Ania Twardosz w swoim skoku uzyskała 77 metrów i zajęła 37. miejsce. W kwalifikacjach odpadła natomiast Kinga Rajda. Kolejna szansa już jutro.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.