LGP kobiet w Courchevel: Sara Takanashi zwyciężczynią, problemy Yuki Ito

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Żadna z zawodniczek zgłoszonych do dzisiejszego konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Courchevel nie musiała się martwić o to, czy wystartuje w drugiej serii – na starcie stanęło zaledwie 29 skoczkiń. Jednak najlepszym nie chodziło wyłącznie o punkty, ale także o zwycięstwo w konkursie rozgrywanym na największej skoczni w kompleksie Tremplin du Plaz. Udało się to Sarze Takanashi.

Pierwsza seria padła właśnie łupem Takanashi. Japonka, jedna z najlepszych skoczkiń ostatnich lat, skoczyła 125,5 metra, wyprzedzała Niemkę Juliane Seyfarth o 4.7 punktu. Kolejne zawodniczki – Chiara Hoelzl i Ursa Bogataj traciły już ponad 11 punktów do liderki. Nieprzepisowa długość nart pozbawiła szans na zwycięstwo Yuki Ito – rodaczka Takanashi, zwyciężczyni serii próbnej, została zdyskwalifikowana w pierwszej serii – dzięki wymianie sprzętu mogła jednak oddać jedną próbę na początku drugiej odsłony (117 m).

W drugiej serii Takanashi skoczyła o 1,5 metra krócej niż za pierwszym razem, a Austriaczka Hoelzl popisała się znakomicie ocenionym lotem na 127,5 metra. Nie wystarczyło jej to jednak na wyprzedzenie Japonki – zajęła drugie miejsce. Juliane Seyfarth uplasowała się na trzecim miejscu po skokach na 122 i 118 metr. Dalsze miejsca zajęły Słowenka Ursa Bogataj, Norweżka Maren Lundby i kolejna reprezentantka Słowenii, Nika Kriznar. W konkursie nie startowały Polki.

PEŁNE WYNIKI 

Liderką kobiecej LGP pozostaje niepokonana Sara Takanashi. Kolejne zawody odbędą się w przyszły weekend, na skoczni w czeskim Frenštacie (HS 106).

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.