LGP: Halvor Egner Granerud wygrywa serię próbną. Ziobro najlepszy z Polaków

0

Jan Ziobro

Halvor Egner Granerud wygrał serię próbną poprzedzającą dzisiejszy konkurs z cyklu FIS grand Prix w Hakubie. Najlepszym z Polaków był Jan Ziobro, który uplasował się na 21 miejscu. 

Halvor Egner Granerud w swojej próbie uzyskał 131,5 metra, co pozwoliło mu wygrać serię próbną przed konkursem w Hakubie. Granerud tym samym uzyskał najdalszą odległość w serii próbnej. Drugi był Anders Fannemel, który lądował na 127,5 metrze. Trójkę najlepszych zawodników uzupełnił Andreas Wellinger (128 metrów).

Czwarte miejsce zajął Joachim Hauer, który oddał skok na odległość 123 metrów. Dokładnie taką samą liczbę metrów uzyskał Daniel Andre Tande, który był piąty. Andreas Wank (124 metrów), musiał zadowolić się szóstym miejscem.

Najlepiej sklasyfikowanym Polakiem serii próbnej został Jan Ziobro. Skoczek reprezentujący klub z Zakopanego uplasował się na odległym 21 miejscu po skoku na 110,5 metra. Stefan Hula uzyskał 105 metrów i serię próbną zakończył na 29 pozycji. Jakub Wolny (99 metrów) i Andrzej Stękała (97,5 metra) zajęli odpowiednio miejsca 42 i 43.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.