fot. Gareth James / CC BY NC

fot. Gareth James / CC BY NC

W przyszły weekend powraca Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Organizatorem najbliższych zawodów będzie fińskie Levi, które w czwartek pozytywnie przeszło kontrolę stanu przygotowań.

Dzięki niskim temperaturom i wczesnym opadom śniegu trasa Levi Black jest w perfekcyjnej kondycji. Sam dyrektor wyścigu w Levi Petri Tuomikoski jest bardzo zadowolony. – To wspaniały początek zimy z ponad półmetrowym naturalnym śniegiem na stoku. Pozostało około 9 dni do zawodów. Jestem zachwycony, widząc, że wszystko idzie zgodnie z planem. Wygląda na to, że jesteśmy gotowi na wyścig! W zeszłym tygodniu na Levi Black Alpine Training Park i bocznym trasach odbywały się treningi kilku drużyn narodowych.

Tuomikoski, który od dziesięciu lat jest dyrektorem wyścigu w Levi, jest pewny, że będzie to kolejna udana edycja zawodów. – FIS wierzy w to, co robimy. Stok jest zawsze w dobrej kondycji. W ciągu ostatnich lat w Levi było wiele zmian. Ośrodek narciarski Levi zainwestował w systemy naśnieżania i sposoby ochrony śniegu. Organizatorzy zawodów zawsze byli tacy sami, więc wszystko działa świetnie, a budowa imprezy jest w bezpiecznych rękach – powiedział Tuomikoski.

Podstawa stoku wyścigowego jest wykonana ze zmagazynowanego śniegu z zeszłej zimy, a ponadto ośrodek narciarski wyprodukował także więcej śniegu na stoku podczas mroźnego listopada, co umożliwiło zmodyfikowanie profilu stoku. – Sztuczny śnieg umożliwił dalsze kształtowanie stoku wyścigowego. Na stromej części znajduje się kilka dodatkowych wzniesień, a także miejsca bardziej płaskie. Z pewnością będzie to stanowić wyzwanie dla narciarzy – podsumował dyrektor wyścigu.

Pierwszy slalom kobiet w tym sezonie odbędzie się w sobotę, 23 listopada o 11:15, a w niedzielę w tej konkurencji powalczą mężczyźni, również o 11:15.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.