Lena Dürr mistrzynią Niemiec w kombinacji, Viktoria Rebensburg w supergigancie

19:35, 30.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 19:35, 30.03.2017

fot:
Aspen Snowmass
/ CC BY NC ND

W austriackim ośrodku Saalbach-Hinterglemm rozstrzygnęła się sprawa Mistrzostwa Niemiec w narciarstwie alpejskim kobiet w konkurencjach supergigant i kombinacja. Zawodniczki z Niemiec rywalizowały wczoraj w jednych zawodach z Austriaczkami. W supergigancie najlepszą z Niemek była Viktoria Rebensburg, natomiast w kombinacji Lena Dürr.

Viktoria Rebensbug uzyskała w supergigancie czas 1:01,47, co dało jej szóste miejsce w zawodach, ale była ona najwyżej sklasyfikowaną Niemką. Drugą z Niemek była Lena Dürr, która straciła do Rebensburg 0,47 sek. Na najniższym stopniu podium Mistrzostw Niemiec stanęła Patrizia Dorsch, która miała wynik gorszy o 0,84 sek. od mistrzyni.Czwarte miejsce wśród Niemek zajęła Michaela Wenig, piąte Susanne Weinbuchner, a szóste Kira Weidle.

Pełne wyniki super G

Rozdano również medale za kombinację, która składała się z wyżej opisanego supergiganta oraz przeprowadzonego później slalomu. Rebensburg nie startowała w drugim przejeździe kombinacji. Tytuł Mistrzyni Niemiec zdobyła natomiast Lena Dürr. O 0,53 sek z Dürr przegrała Susanne Weinbuchner, która była drugą Niemką w klasyfikacji końcowe. Trzecie miejsce zajęła Patrizia Dorsch, która była gorsza o dodatkowe 0,06 sek. Na pozycji czwartej uplasowała się Marlene Schmotz, na piątej Nadine Kapfer, a na szóstej Katrin Hirtl-Stanggassinger.