Laura Dahlmeier robi przerwę w treningach: “Czasami po prostu trzeba zwolnić”

fot. Alchetron.com

fot. Alchetron.com

Jedna z najbardziej utytułowanych biathlonistek ostatnich lat Niemka Laura Dahlmeier ogłosiła, że z powodu problemów zdrowotnych musi zrobić sobie przerwę w treningach. 

Laura Dahlmeier to najlepsza zawodniczka Pucharu Świata w sezonie 2016/2017, a także siedmiokrotna mistrzyni świata w biegach indywidualnych i sztafetach. Ubiegłej zimy z powody kontuzji na początku sezonu nie startowała we wszystkich zawodach najwyżej rangi. Forma przyszła jednak w najważniejszym momencie – Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Przed startami w Korei Niemka zapowiadała, iż jeśli zdobędzie tam złoty medal, będzie rozważała przerwanie lub zakończenie sportowej kariery, mimo zaledwie 25 lat. W Pjongczangu została dwukrotną mistrzynią olimpijską w sprincie i biegu pościgowym. Choć po sezonie zdecydowała się kontynuować karierę, nie ominęły jej problemy. Dziś za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie ogłosiła, iż potrzebuje przerwy. – Czasami po prostu trzeba zwolnić. Mimo niepowodzeń byłam optymistką po tym stresującym sezonie olimpijskim. Gdy myślałam, że mogę zrobić już następny krok, infekcja lub inny problem zdrowotny mnie zatrzymywał. Dlatego te ostatnie tygodnie nie były dla mnie łatwe. W tej chwili nie czuję się gotowa na profesjonalne treningi – napisała. – Jestem pewna, że uda mi się nadrobić trening, kiedy w pełni się wyleczę. Muszę teraz posłuchać mojego ciała i naładować baterie, chociaż nie jest to dla mnie łatwe – dodała.

Niemka w trakcie sezonu przygotowawczego w lipcu miała wypadek na rowerze, którego skutkiem była kontuzja uda, a następnie z powodu wyrwania zęba mądrości, walczyła z infekcją. Lekarz reprezentacji Niemiec ocenił, iż układ immunologiczny biathlonistki jest osłabiony. Nie wiadomo zatem kiedy Dahlmeier wróci do pełni sił i kiedy będzie mogła wystartować zimą w zawodach Pucharu Świata.

źródło: instagram.com / PAP 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.