Lara Gut z powrotem na śniegu

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Po niemal półrocznej przerwie od jazdy na nartach w końcu przyszedł czas na powrót. Zwyciężczyni Pucharu Świata w sezonie 2015/2016 – Lara Gut – po długim rozbracie z jazdą po śniegu w końcu miała możliwość ponownie szusować po białym puchu.

Pomimo zdobycia na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz brązowego medalu w super G, nie była to dla Lary Gut szczęśliwa impreza. Wszystko przez kontuzję jakiej Szwajcarka doznała podczas treningu przed drugim przejazdem kombinacji – slalomem. Zerwane więzadła krzyżowe sprawiły, że Gut musiała zakończyć sezon i po operacji kolana rozpocząć długą rehabilitację, zamiast walczyć z Mikaelą Shiffrin o kolejną dużą kryształową kulę. Wraz z Anną Veith była ona jedną z największych nieobecnych końcówki sezonu. Wiele osób zastanawiało się i wciąż zastanawia czy te dwie zawodniczki będą w stanie włączyć się do walki o medale podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. O krok z przodu przed Anną Veith jest Lara Gut, która ma już za sobą pierwszą po kontuzji jazdę na nartach, podczas gdy Veith swój powrót na śnieg planuje na październik.

Gut przebywa obecnie w Chile, w Valle Nevado, gdzie ma zamiar trenować przez dwa tygodnie. Start na inaugurację sezonu w Sölden pod koniec października jest wprawdzie wykluczony, ale pod uwagę brane jest uczestnictwo Gut w zawodach w Killington (25-26 listopada) lub Lake Louise (1-3 grudnia) – Jak dobrze rozpocząć tydzień… powróciłam na śnieg. Czuję się świetnie. Moje kolana się uśmiechają i wszystko idzie dobrze – napisała w poniedziałek Gut na swojej facebookowej stronie, zamieszczając również film z treningu. Z niecierpliwością czekamy aż będziemy mogli zobaczyć Larę w akcji nie tylko na treningu, ale również w zawodach.

Źródło: facebook.com/LaraGut

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.