Lara Gut wystartuje w Soelden

fot: fis-ski.com

Na dzień przed inauguracją sezonu swój start w Soelden zapowiedziała Lara Gut. Szwajcarka po piątkowym treningu ogłosiła, iż czuje się gotowa i chce wystartować w zawodach. – Od września wszystko przebiega zgodnie z planem, dlatego postanowiłam wystartować jutro.

Lara Gut, która w Soelden miała pojawić się tylko na konferencji prasowej marki HEAD, po piątkowym treningu w Diavolezza zadeklarowała, że jest gotowa wystartować w inaugurujących zawodach Pucharu Świata. – Od kiedy nabawiłam się tej kontuzji, moim nadrzędnym celem był powrót do najlepszej formy bez presji i pośpiechu. Dlatego nigdy nic nie mówiłam o Soelden – powiedziała alpejka w oświadczeniu Szwajcarskiej Federacji Narciarskiej. – Jutrzejszy dzień będzie dla mnie bardzo ważny. Będę mogła zobaczyć jak ja i moje kolano reagujemy na start w zawodach. To doświadczenie pomoże mi przez całą zimę – dodała triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2015/2016.

Przypomnijmy, iż Lara Gut w trakcie tegorocznych Mistrzostw Świata w St. Moritz zaliczyła pechowy upadek, który przyczynił się do zerwania więzadeł krzyżowych przednich oraz uszkodzenia łąkotki.

Warto również dodać, że Szwajcarka treningi na śniegu wznowiła niespełna dwa miesiące temu. – Od września wszystko przebiega zgodnie z planem, dlatego postanowiłam wystartować jutro – zakończyła.

Lara Gut do kadry reprezentacji Szwajcarii na inaugurację sezonu wskoczyła za Simonę Wild, która złamała kość piszczelową podczas czwartkowego treningu.

Pierwszy przejazd jutrzejszego slalomu giganta kobiet, który zainauguruje sezon Pucharu Świata 2017/2018 rozpocznie się o godz. 10:00.

Źródło: blick.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.