Kryty tor w Tomaszowie Mazowieckim zostanie oddany jesienią

fot.tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

fot.tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

Wszystko wskazuje na to, że wieloletnie marzenia panczenistów w naszym kraju zostaną spełnione jesienią. Właśnie na tę porę roku zaplanowano oddanie krytego toru łyżwiarskiego.

W Tomaszowie Mazowieckim ku końcowi zmierzają prace nad budową pierwszego w Polsce krytego toru łyżwiarskiego. Warto jednak podkreślić, że wielka hala będzie służyła sportowcom uprawiającym różne dyscypliny sportu. Najważniejsze funkcje mają jednak służyć panczenistom, którzy na taki obiekt czekali od lat. Budowa ma zostań zakończona we wrześniu. Pod koniec października mają zagościć tam pierwsze ważne zawody. Po raz pierwszy nasza kadra odbędzie w kraju kwalifikacje do Pucharu Świata, które będą równocześnie mistrzostwami Polski.

Gospodarze toru w Tomaszowie pragną, aby w tym miejscu chciał trenować cały łyżwiarski świat. Dlatego za namową związku udali się do Heerenveen, gdzie spotkali się z osobą odpowiedzialną za przygotowanie lodu w słynnej hali Thialf. Podstawą do tego jest szybki lód. Niezależnie od tego, czy uda się osiągnąć ten cel, wiadomo, że w Tomaszowie zagoszczą mistrzostwa świata juniorów w 2020 roku. Ma to być krok milowy w kierunku organizacji mistrzostw dla seniorów w skali Europy i świata.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.