Krystyna Guzik dołączyła do austriackiej grupy treningowej

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

fot.: sport.pl

Krystyna Guzik rozpoczęła treningi w Hochfilzen. Polka dołączyła do grupy treningowej austriackiego biathlonisty Alfreda Edera i pod jego okiem chce powrócić na właściwą drogę po kontuzji.

Krystyna Guzik do austriackiej grupy treningowej dołączyła pod koniec września. Oprócz niej pod okiem Alfreda Edera trenują także: Simon Eder, Lisa Theresa Hauser, Julia Schwaiger i Dunja Zdouc. Polska biathlonistka wyjechała do Austrii, aby otrzymać pozytywne bodźce z zewnątrz i szukać nowych wyzwań. – W naszej grupie jest wiele młodych i utalentowanych dziewczyn, ale one dopiero się uczą. Weronika Nowakowska ma przerwę macierzyńską, Magda Gwizdoń  trenuje poza kadrą A, więc potrzebowałam grupy w której znajdę nowe wyzwania –  mówi Guzik na stronie Międzynarodowej Unii Biathlonu.

Polka stara się jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia po operacji barku, którą przeszła w maju tego roku. Ten zabieg wykluczył 33-letnią biathlonistkę z treningów na ponad dwa miesiące i uniemożliwił praktyki strzeleckie. – W maju okazał się, że muszę przejść operację barku. Lekarz powiedział, że ten zabieg jest konieczny – tłumaczy Guzik. Reprezentantka Polski do treningów wróciła w połowie lipca, ale strzelanie musiała odłożyć na później. Teraz sama wspomina, że właściwie musiała się uczyć wszystkiego od nowa. – Dla mnie to było coś nowego.  To była ciężka praca, jakby z kimś kto zaczyna przygodę z biathlonem – dodaje.

Krystyna Guzik ostatnie tygodnie spędziła na treningu indywidualnym, a potem dołączyła do austriackiej grupy treningowej prowadzonej przez Alfreda Edera i Sandrę Flunger, aby zaadaptować się do nowych warunków. – Początki były bardzo trudne. Treningi tutaj praktykowane są inne, trudniejsze, ale ja powoli wracam do swojej dyspozycji i mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej. To jest naprawdę dobra grupa – tłumaczy Polka w rozmowie z Międzynarodową Unią Biathlonu.

Źródło: biathlonworld.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.