Krajowe mistrzostwa w biegach narciarskich (Wyniki)

Therese-Johaug

Pierwszy weekend kwietnia był dla wielu państw szansą na rozegranie mistrzostw kraju. Zawody odbyły się w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Rosji i… Grecji!

Mistrzostwa Norwegii:

Jednymi z najlepiej obsadzonych mistrzostw kraju były te w Norwegii. Podczas zawodów w Beitostoelen pojawiła się cała czołówka kadry A, która walczyła o medale w dwóch konkurencjach: biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym dla kobiet (10 dla mężczyzn) i 30 kilometrów łyżwą (50 dla mężczyzn). Oba biegi zdominowała Therese Johaug, która nie dała żadnych szans swoim koleżankom z reprezentacji i dołożyła złote medale do swojego bogatego, krajowego dorobku. Wśród mężczyzn podobnego wyczynu dokonał Martin Johnsrud Sundby.

 Wyniki biegu na 5 kilometrów

Wyniki biegu na 10 kilometrów

Wyniki biegu na 30 kilometrów

Wyniki biegu na 50 kilometrów

Mistrzostwa Finlandii:

Taivalvaara była gospodarzem mistrzostw Finlandii, które także odbyły się w sobotę i niedzielę. Zawodniczki miały do pokonania 3,75 km klasykiem (7,5 panowie), a dzień później startowały w biegu pościgowym z zaliczeniem różnic czasowych z sobotniej rywalizacji. Z dwóch medali mogły się cieszyć trzy biegaczki. Złoto w stylu klasycznym wywalczyła Krista Parmakoski, która dzień później dała się dogonić Kerttu Niskanen. Trzecią lokatę dwukrotnie zajmowała Anne Kylloenen. Jako ciekawostkę warto dodać, że biathlonistka Kaisa Makarainen była bardzo blisko medalu, pomimo słabego, z oczywistych względów, występu w biegu stylem klasycznym. Zawody mężczyzn zdominował Matti Heikkinen.

Wyniki biegu na 3,75 km

Wyniki biegu na 7,5 km

Wyniki biegu pościgowego kobiet

Wyniki biegu pościgowego mężczyzn

Mistrzostwa Szwecji:

Zawody w Gaellivare były dla Charlotte Kalli szansą na poprawienie sobie nastroju po nieudanym sezonie 2015/2016. Mistrzyni świata z Falun wywiązała się ze swojej roli i nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa w biegu na 30 kilometrów stylem klasycznym. Szwedka o ponad minutę wyprzedziła drugą biegaczkę i wywalczyła 20. tytuł mistrzyni kraju.
Bieg mężczyzn wygrał Marcus Hellner, który miniony sezon zakończył dopiero na 30. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wyniki biegu kobiet

Wyniki biegu mężczyzn

Mistrzostwa Rosji:

Nieco dłużej trwały mistrzostwa Rosji. W Tyumeni rozegrano aż cztery konkurencje: bieg łączony, sprinty stylem dowolnym, 10 kilometrów stylem klasycznym (15 dla mężczyzn) i bieg na 30 kilometrów łyżwą ze startu wspólnego (50 dla mężczyzn), a poziom był bardzo wyrównany. Wśród mężczyzn najlepiej spisał się biegacz, który był odkryciem minionego sezonu. Siergiej Ustiugow wywalczył trzy medale w tym dwa złote.

Wyniki biegu łączonego kobiet

Wyniki biegu łączonego mężczyzn

Wyniki sprintu kobiet

Wyniki sprintu mężczyzn

Wyniki biegu na 10 kilometrów kobiet

Wyniki biegu na 15 kilometrów mężczyzn

Wyniki biegu na 30 kilometrów kobiet

Wyniki biegu na 50 kilometrów mężczyzn

Mistrzostwa Grecji:

Nie tylko potęgi narciarstwa biegowego miały swoje mistrzostwa kraju. W Pigadia Naousa odbyły się zawody, które nie przyciągnęły wielkiego grona kibiców ani zawodników, ale i tak były czymś wyjątkowym. Czasy notowane na poszczególnych dystansach także były dalekie od tych, które dają miejsca w czołówce Pucharu Świata.

Wyniki sprintu kobiet

Wyniki sprintu mężczyzn

Wyniki biegu na 5 kilometrów kobiet

Wyniki biegu na 5 kilometrów mężczyzn

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.