Koronawirus w kadrze polskich saneczkarzy. Ekipa straciła ważny obóz w Konigssee

fot. International Luge Federation

fot. International Luge Federation

Polski Związek Sportów Saneczkowych na swojej stronie internetowej wydał komunikat o zmianie miejsca lokalizacji zgrupowania. Saneczkarze mieli trenować w Konigssee, ale wyjazd nie doszedł do skutku z powodu pozytywnych wyników testu na koronawirusa w kadrze.

– Kadrowicze po badaniach/testach na Covid-19  musieli zmienić  miejsce zgrupowania i pozostać w Polsce – czytamy na stronie związku. Jak informuje PZSSan i dowiedział się Sportsinwinter.pl, po ostatniej serii testów osoby z pozytywnym wynikiem przebywają na kwarantannie, a pozostali trenują w izolacji w Karpaczu pod kierownictwem fizjoterapeuty Patryka Przerywacza. Saneczkarze stracili ważne zgrupowanie w Konigssee na niecały miesiąc przed rozpoczęciem sezonu.

Jak podaje Polski Związek Sportów Saneczkarskich, sportowcy wykonują ćwiczenia mięśni głębokich, funkcjonalne oraz regeneracyjne. W izolacji dostępne są podstawowe sprzęty takie jak: gumy, hantle czy karimaty. Ważna będzie kolejna seria wyników testów na koronawirusa. Wówczas okaże się, czy saneczkarze będą mogli pojechać na zgrupowanie do Igls, gdzie w dniach 11-15 listopada zaplanowane są oficjalne międzynarodowe testy, a w dniach 28-29 listopada rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata.

źródło: Polski Związek Sportów Saneczkowych