Korea Północna wyśle sportowców na igrzyska do Pjongczang

Wszystko wskazuje na to, że rozmowy między przedstawicielami Korei Południowej i Północnej, przyniosą dobry rezultat dla idei olimpizmu. W Pjongczang najprawdopodobniej zobaczymy sportowców z kraju rządzonego przez Kim Dzong Una.

Telewizja CNN informuje, że najprawdopodobniej zobaczymy sportowców z Korei Północnej podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Chang Ung, czyli przedstawiciel Korei Płn. w MKOlu, potwierdził  tę informację. Z taką propozycją miał wyjść sam Kim Dzong Un. To podczas spotkania, do jakiego doszło między przedstawicielami obu Korei. Delegacje spotkały się w strefie zdemilitaryzowanej, w tzw. wiosce rozejmowej w Pan Mun Jon.

Do Pjongczang mają udać się nie tylko sportowcy, ale także działacze i dziennikarze. Władze z Seulu zaproponowały, aby sportowcy z obu państw razem maszerowali podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk. To pierwsze rozmowy obu państw, które formalnie pozostają w stanie wojny. Spotkanie ma na celu także wspólne szukanie porozumienia w sprawach militarnych. Seul zaproponował wznowienie tymczasowych spotkań rodzin rozdzielonych przez wojnę na półwyspie z lat 1950-1953.

Źródło: CNN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.