Kontuzjowany Adrian Smiseth Sejersted nie wystąpi na MŚ

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA
fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Obecny sezon jest szczególnie pechowy dla rodzeństwa Sejersted. W listopadzie kolejnej groźnej kontuzji w swojej karierze doznała Lotte w trakcie zgrupowania w Stanach Zjednoczonych, a w tym tygodniu, jak donoszą norweskie media, tuż przed Mistrzostwami Świata poszkodowany na treningu został jej brat Adrian. 

Sejersted znalazł się w norweskiej kadrze mężczyzn na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Sankt Moritz. Miał za sobą kilka udanych startów, głównie w Pucharze Europy, ale również w Pucharze Świata, w którym zajął nawet 9. miejsce w super G w Santa Caterinie. Niestety Adrian Smiseth Sejersted nie zaliczy debiutu na MŚ, gdyż uszkodził on łąkotkę i więzadła krzyżowe w kolanie o czym informuje budstikka.no powołując się na słowa ojca 22-letniego alpejczyka – Sverre M. Sejersteda. Norweski narciarz miał uderzyć się w kolano podczas jazdy we francuskim Meribel, co skutkowało poważną kontuzją.

Sam zawodnik na swoim profilu na Instagramie podał informację, że sezon diagnoza dotycząca stanu jego kolana jest gorsza niż przypuszczał i sezon dla niego jest skończony.

Źródło: budstikka.no, instagram.com/adriansejersted

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.