Konkursy skoków narciarskich w japońskim Zao nie odbędą się

Fot: Angelika Uchacz

Zawody z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich zaplanowane na weekend 15-17 stycznia 2021 roku w Japonii zostały odwołane. Panie nie będą mogły tam konkurować. 

O swojej decyzji organizatorzy poinformowali Międzynarodową Federację Narciarską oraz oraz rodzimy związek podczas wtorkowej konferencji online. Zmagania z cyklu Pucharu Świata zaplanowane na dni 15-17 stycznia 2021 roku zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

Konkursy w skokach narciarskich kobiet mające się odbyć w prefekturze Yamagata zostały odwołane. Wpłynęły na to głównie ograniczenia panujące w Japonii w związku z pandemią. Nakładają one surowe restrykcje na osoby przyjeżdżające do kraju. Jak mówią organizatorzy, przeprowadzenie tych konkursów z udziałem dużej liczby sportowców i urzędników zza granicy w związku z reżimem sanitarnym byłoby zbyt trudne. W ostatnich latach impreza przyciągała około 40 sportowców zza granicy, w tym roku jednak dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy nie odbędą się. Na razie podobna decyzja nie zapadła w sprawie konkursów Sapporo, które mają odbyć się tydzień wcześniej.

Źródło: japantimes.co.jp