Koniec sezonu dla Thomasa Tumlera

fot. Piero Annoni - Fotografo / CC BY ND

fot. Piero Annoni - Fotografo / CC BY ND
fot. Piero Annoni – Fotografo / CC BY ND

Już trzeci zawodnik ze szwajcarskiej kadry A w narciarstwie alpejskim musi w tym sezonie przedwcześnie zakończyć swoje występy. Jest nim Thomas Tumler. Nie był on jednak członkiem reprezentacji na MŚ w Sankt Moritz.

Tumler to 28-letni zawodnik o sporym doświadczeniu. Całkiem udany sezon 2015/2016 zaowocował dla niego awansem z kadry B do kadry A. W obecnym sezonie nie wiodło mu się już tak dobrze, tylko raz udało mu się wejść do czołowej trzydziestki – w super G w Val Gardenie zajął 22. miejsce. Osiągane przez niego wyniki w PŚ 2016/2017 nie pozwoliły na kwalifikację do Mistrzostw Świata, które odbędą się w jego ojczyźnie, choć w poprzednim sezonie był on trzeci wśród Szwajcarów pod względem punktów zdobytych w supergigancie. Poza tym ostatnie dwa tygodnie Tumler spędził w szpitalu w Zurychu na leczeniu.

Problemy Tumlera z uzyskiwaniem dobrych rezultatów po części mogą być spowodowane kłopotami ze zdrowie, które trzymają się go już od lata. Stan zapalny w lewej nodze zmusił w końcu Tumlera do poddania się i rezygnacji z dalszych startów. – Miałem cały czas w głowie Mistrzostwa Świata w mojej ojczyźnie i być może zbyt mało czasu przeznaczyłem na odpoczynek. Teraz jednak nie ma już alternatywy – powiedział szwajcarski alpejczyk.

Thomas Tumler ma nadzieję, że na wiosnę będzie mógł rozpocząć przygotowania do sezonu olimpijskiego i pod pod koniec marca lub na początku kwietnia testować narty do nowego sezonu.

Wcześniej kontuzje odnieśli inni członkowie kadry A: Marc Gisin i Sandro Viletta oraz Marco Odermatt i Matthias Brügger z kadry B. Krótką przerwę miał również Loïc Meillard, ale ten zawodnik wrócił już do ścigania i jest w kadrze na MŚ.

Źródło: skionline.ch

3 thoughts on “Koniec sezonu dla Thomasa Tumlera

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.