Koniec sezonu dla Marca Gisina i Vereny Gasslitter, miesiąc przerwy Fabienne Suter

Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

Marc Gisin oraz Verena Gassliter w miniony weekend brali udział w zawodach alpejskiego PŚ. Gisin ścigał się w Val d’Isere, a Gasslitter w Lake Louise. Jak się okazało to były ich ostatnie występy w tym sezonie. Miesiąc przerwy czeka natomiast Fabienne Suter.

Gisin w Val d’Isere wziął udział w super-G, którego nie ukończył oraz w zjeździe, w którym zajął 35 miejsce. Po dotarciu do mety szwajcarski alpejczyk był całkowicie wyczerpany i ledwo trzymał się na nogach. Problemy Gisina są skutkiem upadku na trasie zjazdu w Kitzbühel w 2015 roku. Doznał on wtedy wstrząsu mózgu. Szwajcar ma również duże problemy z zaśnięciem. Lekarze na razie nie potrafią znaleźć rozwiązania na dolegliwości jakie nękają Marca. W związku z tym postanowił on zrezygnować z dalszego udziału w Pucharze Świata – Nie tak wyobrażałem sobie początek sezonu. Oczekiwania były ogromne i tym większe jest teraz rozczarowanie. Myślę, że to dobra decyzja. W obecnej kondycji fizycznej nie ma sensu startować w wyścigach na poziomie Pucharu Świata – powiedział Gisin.

Włoska 20-letnia narciarka Verena Gasslitter również nie wystąpi już w tym sezonie. Podczas zawodów super-G w niedzielę Włoszka miała upadek, który skutkował zerwaniem więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. Gasslitter przeszła już operację kontuzjowanego kolana.

Początek sezonu niezbyt dobrze wygląda dla Fabienne Suter. Lake Louise Szwajcarka opuściła bez żadnego punktu, a na dodatek musiała ona poddać się zabiegowi artroskopii kolana z powodu urazu łąkotki, który przydarzył się Suter już w październiku podczas zgrupowania w Saas Fe. To właśnie problem z kolanem miał być powodem gorszych wyników Suter w ostatnich zawodach. – Najważniejsze jest to, aby rehabilitacja przebiegła właściwie dobrze, żebym mogła znów być w pełni zdrowa. Potem obaczymy czy to wystarczy, aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata – powiedziała Suter. Przerwa szwajcarskiej specjalistki od konkurencji szybkościowych ma potrwać około miesiąc. Jest nadzieja, że wróci ona już w pierwszej połowie stycznia.

Źródło: blick.ch, neveitalia.it, skionline.ch

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.