Koniec kariery czeskiej multimedalistki

fot. Instagram

fot. Instagram

Do bardzo licznego grona zawodników, dla których miniony sezon był ostatnim dołącza utytułowana czeska zawodniczka – Veronika Vitkova. 31-letnia zawodniczka podjęła tę decyzję w szczególnym momencie – Vitkova jest obecnie w ciąży.

Veronika Vitkova miała za sobą długą i obfitą w sukcesy karierę, choć zawsze pozostawała w cieniu bardziej utytułowanej Gabrieli Soukalovej (znanej pod koniec kariery jako Koukalova). W jej portfolio jednak można znaleźć złoty (2015) i brązowy (2013) medal MŚ w sztafecie mieszanej, a także srebrny medal olimpijski z Soczi w tej konkurencji i chyba najcenniejszy w kolekcji, bo zdobyty w konkurencji indywidualnej – brązowy medal w sprincie z Pjongczangu.

W Pucharze Świata stawała na podium aż dwanaście razy w każdej z biathlonowych konkurencji wygrywając jednak tylko raz – 9 stycznia 2015 triumfowała podczas sprintu w Oberhofie. Sezon 2014/15 był jej najlepszym pucharowym sezonem – zajęła w nim bardzo wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sezon 2019/20 jednak nie należał do udanych, co razem z faktem, iż ze swoim trenerem Martinem Lejsekiem spodziewają się pierwszego dziecka przyspieszyło decyzję o zakończeniu kariery.

źródło: radio.cz