Kombinatorzy niemieccy trenują w Oberstdorfie

fabian-riessle

Jak zawsze, o tej porze roku, na Edringer Arena w Oberstdorfie panuje wielki ruch, gdyż tory lodowe na tym obiekcie przyciągają drużyny z całego świata, kadra Niemiec nie stanowi tu wyjątku. Johannes Rydzek i reszta drużyny przybyli tu, aby gładko przejść ze skoków letnich na zimowe.

– Tej jesieni było niezwykle wysoki zapotrzebowanie na treningi tutaj, wszytko było zarezerwowane – wyjaśnił Dr. Pete Kruijer, szef klubu w Oberstdorfie. -To proste: im więcej treningów na torach lodowych, tym lepiej zawodnicy są przygotowani na rozpoczęcie sezonu w Finlandii – powiedział Stefan Huber, CEO Skisport- und Veranstaltungs GmbH i główny sekretarz.

W ostatni weekend zima, do której przygotowują się zawodnicy, sprawiła problem pracownikom. Aby zapewnić dobre warunki do treningów, pracownicy musieli pozbyć się śniegu z mat w wybiegu. Było to jednak warte wysiłku gdyż nie tylko zawodnicy, ale także organizatorzy wiele wynieśli z tych obozów treningowych. – Jeśli coś dzieje się na skoczni, zainteresowanie turystów naszymi zawodami Pucharu Świata wzrasta – powiedział Huber.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.