Kombinator norweski Tomaz Druhl zakończył karierę

Fot. Achomitz-zahomc.at

W ostatnich dniach Austriacki kombinator norweski Tomaz Druhl ogłosił zakończenie sportowej kariery. Największym osiągnięciem tego sportowca była wygrana w Pucharze Kontynentalnym.

Swoją przygodę ze sportem 29-letni zawodnik rozpoczął w wieku 5-lat od zapisania się do rodzimego klubu narciarskiego. – Mój pradziadek był jednym z założycieli naszego klubu narciarskiego, a mój ojciec próbował swoich sił w skokach z trampoliny oraz w narciarstwie biegowym. Nasza rodzina bardzo lubi sporty zimowe, więc od dzieciństwa sport był integralną częścią mojego życia. – mówił dla portalu Skijumpingrus.ru Tomaz Druhl.

Przypomnijmy, że blisko 10 lat temu Tomas Druh wygrał MŚ Juniorów w Zakopanem w sprincie, wyprzedzając m.in. srebrnego medalistę ZIO w Soczi Akibo Watabe oraz brązowego medalistę z ZIO w Vancouver Alessandro Pittina. Zawodnik osiągał również sukcesy w Letniej Grand Prix. Jego największym osiągnięciem w tym cyklu było zajęcie 3. miejsca w zawodach rozgrywanych w Soczi. W tym samym miejscu 3 lutego 2013 r. w sztafecie rozgrywanej w ramach Pucharu Świata Austriacka drużyna w składzie z Druhlem zajęła 3. miejsce.

W tym roku zawodnik zmienił obywatelstwo ze słoweńskiego na austriacki. Niestety, z powodu problemów zdrowotnych w sierpniu zdecydował się na zrobienie przerwy od zawodowego uprawiania sportu. Oznacza, to, że kombinator norweski nie spełni swojego marzenia, którym był start z Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Możliwe, że były zawodowy sportowiec w przyszłości będzie pomagać w przygotowaniu swoim kolegom z zespołu (Słoweńcom) nart. Oprócz tego Tomaz Druhl ma również hobby, którym jest podróżowanie. Jak przyznał w wywiadzie dla Skijumpingrus.ru dotychczas jego najbardziej egzotyczną podróżą, był wyjazd na Brytyjskie Wyspy Dziewicze.

Źródło: Skijumpingrus.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.