Kombinacja norweska: Norwegowie powołali specjalną żeńską grupę szkoleniową

 © Kombinertlandslaget

Norwegowie powołali specjalną grupę szkoleniową kobiet, która będzie przygotowywana na imprezy medalowe w przyszłości – przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022. Grupa ma w planach uczestnictwo w obozach szkoleniowych oraz planowane są seminaria edukacyjne dla trenerów.

Cele grupy to też budowanie atmosfery drużynowej zarówno w grupie, jak i w lokalnych klubach, w których dziewczęta występują, a także ogólnie wspieranie rozwoju kobiecej kombinacji norweskiej.

Za grupę odpowiedzialni będą: Linda Svensrud (generalna koordynacja projektu), Øivind Strøm (główny trener reprezentacji w kombinacji norweskiej) oraz Jo Morgen Hagen (planowanie szkoleń i koordynacja z trenerami klubowymi). Zawodniczki zgrupowane są obecnie w trzech dużych centrach treningowych: Granåsen Ski Team w Trondheim, Lillehammer Nordic Combined i Kollenhopp Kombinert w Oslo.

Na lato przewidziano pięć różnych sportowych imprez z udziałem grupy: Oslo Skishow, obóz treningowy z okazji “Szkoły kombinacji” w Knyken, występ w Trondheim w sierpniu, KK-samling w Lillehammer we wrześniu, wspólny trening z Team Pekin 2022 połączony z pucharem Norwegii we wrześniu oraz, finałowy obóz w Trysil w listopadzie. Uwzględnione w programie dziewczęta to: Gyda Westvold Hagen, Marte Leinan Lund (na zdjęciu w środku), Mari Leinan Lund, Mille Moen Flatla, Thea Øihaugen, Mille Marie Hagen oraz Ida Marie Hagen. Dodatkowo nominowane do udziału były: Thea Minyan Bjørseth, Oda Leiråmo i Mathilde Oustad.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.