Kolejne zgrupowania polskich alpejek przed sezonem zimowym

fot. tauronbachledaski.pl

fot. tauronbachledaski.pl

Już niewiele czasu pozostało do rozpoczęcia sezonu zimowego. Wyznaczając kolejne cele potrzebna jest kondycja fizyczna zbilansowana z odpowiednim odpoczynkiem. W poszukiwaniu optymalnych warunków Polki odbyły kolejne zgrupowania poza granicami naszego kraju.

Nie od dziś wiadomo, aby osiągnąć sukces potrzebny jest regularny na wysokim poziomie trening. W narciarstwie alpejskim w szczególności należy doszkalać technikę oraz zwiększać wytrzymałość. W szczególności sprzyjają temu wysokie góry, w których od wczesnej pory panuje sezon na sporty zimowe. Doskonałe warunki dają okazję, którą aż żal nie wykorzystać.

Pod czujnym okiem trenerki – Eleny Valt polskie narciarki alpejskie w składzie: Katarzyna Wąsek, Daria Krajewska, Maria Łuczak oraz Magdalena Łuczak szkoliły swoją technikę we włoskiej miejscowości – Maso Corto. Kolejne zgrupowanie odbędzie się w austriackim Hintertux.

Warto wspomnieć, że w skład kadry narodowej na sezon 2017/2018 poza wspomnianymi alpejkami wchodzą jeszcze: Sabina Majerczyk oraz Maryna Gąsiennica-Daniel.

Źródło: pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.