Kinga Rajda i Anna Twardosz pojadą na MŚJ w Park City

fot. PZN

fot. PZN
fot. PZN

Już niedługo przed nami Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City. Trener kadry kobiet Sławomir Hankus ogłosił skład naszej żeńskiej reprezentacji w skokach narciarskich. 

Mistrzostwa Świata Juniorów w tym roku odbędą się w dniach 30 stycznia – 15 lutego w amerykańskim Park City. Trener kadry kobiet Sławomir Hankus zdecydował, iż Polskę będą reprezentować dwie zawodniczki: Kinga Rajda oraz Anna Twardosz.  – Jeżeli dziewczyny pokażą to, na co je stać i oddadzą swoje dobre skoki, wtedy wyniki również będzie dobry i zadowalający wynik. Poza tym liczymy na dobry start dziewczyn wspólnie z chłopakami w konkursie drużyn mieszanych – mówi o oczekiwaniach trener.

W ostatni weekend zawodniczki startowały w zawodach Alpen Cup, które były dla nich ostatnim sprawdzianem formy przed mistrzostwami. Kinga Rajda zakończyła zawody na 8 i 4. miejscu, natomiast Anna Twardosz na 10 i 11. lokacie. – Sobotni konkurs był już na fajnym poziomie. Kinga w końcu skoczyła dobre skoki, jeszcze nie najlepsze, bo znając poziom z treningu wiem, że stać ją na walkę o zwycięstwo z tymi zawodniczkami. Bardzo mnie cieszy, że Kinga w końcu skoczyła w zawodach solidnie, bez kombinowania po swojemu i dało to przyzwoity efekt, podium było blisko – skomentował zawody w Schonach Sławomir Hankus i ocenił również próby drugiej zawodniczki Ani Twardosz –  Drugiego dnia rywalizacji w Schonach już ten drugi skok skoczyła bardzo fajny, może trochę jeszcze brakuje jej w końcowej fazie lotu, ale odbicie i technika jest bardzo obiecująca – zakończył.

źródło: Anna Karczewska / PZN 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.