Kenneth Gangnes nie wróci już na skocznię. Były wicemistrz świata w lotach narciarskich postanowił zakończyć karierę z powodu kolejnej kontuzji.

Gangnes w przeciągu swojej kariery zmagał się z licznymi kontuzjami. Aż trzykrotnie zrywał wiązadła krzyżowe w kolanach. Po kontuzjach uparcie wracał do treningu. Do rywalizacji miał powrócić ponownie w tym sezonie, jednak kolejna kontuzja, tym razem uda, zmusiła go do podjęcia decyzji o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. – Po prostu nie mogliśmy dowiedzieć się, co było przyczyną problemów z udem. Mój stan się nie poprawiał, czasami miałem problemy z wchodzeniem po schodach. Było wiele nieprzespanych nocy z powodu tej decyzji. Teraz myślę, że było to słuszne i mogę znów spać spokojnie, nawet jeśli to ogromnie boli. To przecież około 25 lat mojego życia, podczas którego realizowałem swoje cele i marzenia – wyjaśnia skoczek.

Podczas najbardziej udanego sezonu w jego karierze 2015/2016, Gangnes indywidualnie został wicemistrzem świata w lotach narciarskich, a także mistrzem w drużynie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął trzecie miejsce. Ponadto w swoim dorobku ma jedno zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, a także dziewięć miejsc na podium.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.