Katarzyna Bachleda-Curuś zakończyła karierę

Fot. PAP/EPA.

Jedna z najbardziej utytułowanych reprezentantek Polski w łyżwiarstwie szybkim poinformowała w czwartek o końcu swojej kariery sportowej. Informację z tą trudną decyzją zamieściła na portalach społecznościowych. 

Katarzyna Bachleda-Curuś uprawiała łyżwiarstwo szybkie od 30 lat. Jest wielokrotną mistrzynią Polski, a w sezonie 2013/2014 zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata na dystansie 1500 m. Największe sukcesy osiągnęła jednak w drużynie.  Na mistrzostwach świata w Soczi w 2013 roku zdobyła srebro w sztafecie wraz z Luizą Złotkowską i Natalią Czerwonką. Dwukrotnie stanęła także na podium podczas igrzysk olimpijskich. W 2010 roku razem ze Złotkowską i Katarzyną Woźniak wywalczyły brąz, a cztery lata później srebro.

– Myślę, że to były cudowne lata, a nawet 30 lat spędzonych na łyżwach. Lata, które nauczyły mnie cierpliwości, pokonywania trudności oraz lata, które dały mi wielką radość z możliwości realizacji własnych marzeń – pisze na swoim profilu. – Nadszedł czas, żeby ruszać dalej i zacząć nowy etap – dodała.

Źródło: instagram.com, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.