Karty na PŚ w Oestersund odkryte. Znamy pełny skład polskich biathlonistów na inauguracyjne zawody

fot. M. Król

fot. M. Król

Sezon w biathlonie rozpocznie się już w niedzielę sztafetą mieszaną, jednak starty indywidualne rozpoczną się w środę. Będzie to walka o kryształową kulę, ale celem głównym zmagań jest jak najlepsza forma na Igrzyskach Olimpijskich.

Podczas startów w szwedzkiej miejscowości Oestersund zobaczymy siedmioro reprezentantów Polski. Wśród pań zgłoszone zostały: Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, wracająca po urlopie macierzyńskim Weronika Nowakowska oraz Krystyna Guzik, która wywalczyła sobie miejsce w składzie, dzięki wczorajszemu udanemu startowi w Pucharze IBU i, razem ze swoimi koleżankami z kadry, będzie miała szansę na pierwsze sprawdzenie się ze światową czołówką w PŚ oraz powalczenie o punkty. Na trasie zobaczymy również trzech panów reprezentujących nasz kraj: Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka oraz Andrzeja Nędzę-Kubińca.

Przypomnijmy, że w tamtym sezonie dominatorami zawodów Puchara Świata byli Niemka Laura Dahlmeier oraz Francuz Martin Fourcade. Obaj z dużą przewagą wygrali klasyfikację generalną tego cyklu, a na MŚ zdobyli złote medale (Laura 5, Martin 1). Polki w tamtym okresie sprawowały się średnio i niezłe wyniki przeplatały słabszymi, ale liczmy, że czas przełomu 2017 i 2018 roku będzie dla nich dużo lepszy, a na IO pokażą, na co je stać.

źródło: Polski Związek Biathlonu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.