Karolina Riemen-Żerebecka powraca do treningów

fot. Tomasz Żerebecki / PZN

fot. Tomasz Żerebecki / PZN

Kolejna dobra wiadomość dla fanów naszej narciarki. Karolina Riemen-Żerebecka nie tylko powraca do zdrowia ale również do treningów. Rozpoczęła już przygotowania do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

Karolina Riemen-Żerebecka w marcu tego roku doznała poważnego wypadku podczas treningu przed Mistrzostwami Świata w narciarstwie dowolnym w Sierra Nevada. Jej stan był określany jako ciężki. Przez kilka dni była w stanie śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu gdy już jej stan zdrowia na to pozwalał, została przetransportowana do Polski. Dalsze leczenie odbywało się w Szpitalu Świętego Rafała w Krakowie. Postępy w leczeniu i rehabilitacji były bardzo szybkie, dlatego obecnie nasza zawodniczka może już trenować. – Karolina cały czas się rehabilituje, jednak ciężko nazwać to już rehabilitacją, gdyż zawodniczka biega i jeździ na rowerze, co nas bardzo cieszy – mówi w rozmowie z Polskim Związkiem Narciarskim trener Tomasz Żerebecki, prywatnie mąż zawodniczki. – Rehabilitacja ta polega teraz na wprowadzeniu w trening. Karolina wykonuje już teraz ćwiczenia stricte treningowe. Oprócz biegania oraz jazdy na rowerze, realizujemy również trening stabilizacyjny. Karolina rehabilituje jeszcze oko, ale widać już znaczącą poprawę oraz to, że rehabilitacja idzie w dobrym kierunku – dodaje trener.

Karolina Riemen-Żerebecka dzisiaj sama za pośrednictwem Facebooka podziękowała wszystkim, którzy wspierali ją w tym trudnym czasie. – Dziękuję wszystkim moim najbliższym, których sytuacja sprzed dwóch miesięcy wiele kosztowała. Dziękuję całej ekipie rehabilitantów ze Szpitala św. Rafała w Krakowie, którzy postawili mnie na nogi. Szczególne podziękowania należą się Polskiemu Związkowi Narciarskiemu oraz mojemu teamowi, który był i jest ze mną na każdym etapie tej trudnej sytuacji! – napisała. Cały post, a także zdjecia oraz krótki filmik możecie zobaczyć tu. 

źródło: PZN / facebook.com 

2 thoughts on “Karolina Riemen-Żerebecka powraca do treningów

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.