Karl Geiger utrzymuje pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

fot. Sportsinwinter.pl

fot. Sportsinwinter.pl

Emocjonujący weekend ze skokami w Zakopanem dobiegł końca, a w czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zrobiło się naprawdę ciasno.

Coraz mniejsze przewagi punktowe nad rywalami i deptanie sobie po piętach. Tak obecnie wygląda sytuacja w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pomiędzy pierwszym i czwartym zawodnikiem jest tylko 107 punktów różnicy. Po konkursie indywidualnym rozegranym w Zakopanem liderem nadal jest reprezentant Niemiec, Karl Geiger. Ma on na swoim koncie 931 punktów.

Drugi w stawce nadal jest Stefan Kraft. Ma on na swoim koncie 883 punkty, a do lidera traci jedynie 48 tychże. Wirtualnego podium dopełnia Ryoyu Kobayashi, który uzbierał już 831 punktów. Traci więc do Geigera równo 100 punktów. Na czwartej lokacie plasuje się Dawid Kubacki. Reprezentant Polski zdobył dotychczas w tym sezonie 824 punkty. Oznacza to, że do trzeciego Japończyka traci jedynie 7 punktów.

Marius Lindvik (585 pkt) znajduje się na piątym miejscu. Norweg traci do Kubackiego 239 punktów. Zaraz za nim plasuje się Kamil Stoch (574 pkt). Polak odrobił w niedzielnym konkursie w Zakopanem aż 60 punktów straty do Lindvika. Siódmą lokatę zajmuje ciągle Daniel Andre Tande (467 pkt), a ósmą Philipp Aschenwald (443 pkt). Dziewiąte miejsce należy nadal do Petera Prevca (421 pkt). Forfang, który po weekendzie w Titisee-Neustadt zajmował lokatę ex aequo ze Słoweńcem, obecnie spadł na 10. miejsce. Piotr Żyła (354 pkt) awansował na trzynaste miejsce dzięki dobremu wynikowi odniesionemu na Wielkiej Krokwi.

Reprezentanci Austrii nadal utrzymują pozycję liderów klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Mają na swoim koncie 3083 punkty. Tuż za nimi znajdują się Norwegowie, którzy uzbierali 2849 punktów, i do liderów tracą 234 tychże. Na trzecie miejsce przesunęli się Niemcy (2751 pkt), którzy wyprzedzają Polaków (2746 pkt) o pięć punktów.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach znajduje się TUTAJ.

Klasyfikacja Pucharu Narodów znajduje się TUTAJ.

Źródło: informacja własna. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.