Kamila Karpiel: „Nie miałam pojęcia, że tylu ludzi przychodzi na skoki”, Kinga Rajda „Małymi kroczkami do przodu”

W skokach narciarskich drużyn mieszanych polska reprezentacja wypadła nadspodziewanie dobrze zajmując szóstą pozycję. O ile dobrej postawy mistrza i wicemistrza świata ze skoczni normalnej można było być pewnym, to Kinga Rajda i Kamila Karpiel od pewnego czasu nie przestają zaskakiwać coraz lepszym poziomem sportowym. Dziś nie zawiodły, dając wyraźny sygnał, że niedługo w tej przez wiele lat nieistniejącej w Polsce konkurencji – mikście – będziemy mogli rywalizować z najlepszymi.

Młode zawodniczki nie były zestresowane faktem skakania w jednej drużynie z wielkimi mistrzami. Kamilę Karpiel stresowało coś zupełnie innego. – Stresowałam się nie tym z kim skaczę, tylko ile tu jest ludzi i w moim odczuciu było to stresujące, pod takim względem, że była to największa publiczność w moim życiu. Nie miałam pojęcia, że tylu ludzi może przyjść na skoki – Zawodniczki podchodzą do startów z młodzieńczą werwą i entuzjazmem. Widać to było w porównaniu do spokojnych Kubackiego i Stocha. Aż rozpierała ich energia i chęć skoku. – Skakać to my chcemy zawsze. Cieszyliśmy się, że skaczemy z chłopakami i też to wpłynęło na nasz entuzjazm.

Co ciekawe, zawodniczki nie do końca zdawały sobie sprawę, z trzeciego miejsca zajmowanego po pierwszej serii. Dlatego nie czuły tej dużej presji. Kinga Rajda oddawała dziś udane skoki, co sama przyznała. – Dzisiaj wreszcie skoki konkursowe były udane, aczkolwiek na treningach jest jeszcze lepiej i mam nadzieję, że w końcu przeniosę to na zawody. Małymi kroczkami do przodu. Głowa wytrzymała. Było trochę stresu, przy takiej publiczności i takiej chęci by dobrze skoczyć i też chłopakom w drużynie pokazać dobry skok – Kinga nie widziała rekordowego skoku Dawida Kubackiego, bo akurat wtedy grzała się czekając na swoją próbę. Dowiedziała się dopiero od trenera.

Zajęcie szóstego miejsca ma konkretne przełożenie na sportowe stypendium, co niewątpliwie pomoże w dalszym rozwoju utalentowanych zawodniczek. Mogą spokojnie przygotowywać się do igrzysk. Rajda przyznała, że ma to duże znaczenie. – Jest to motywujące i pocieszające. Na pewno będziemy więcej trenować.

Z Seefeld dla sportsinwinter.pl – Jakub Balcerski

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.