Kamil Stoch : Każdy skok traktuję tak samo

Kamil Stoch

 Kamil Stoch po raz pierwszy od dwóch tygodni pojawił się w komplecie piątkowych sesji. Był zadowolony ze swoich skoków i tego, że w Zakopanem po raz kolejny pojawiły się tłumy polskich kibiców.

Skupiam się na robieniu tego co kocham i oddawaniu dobrych skoków – stwierdził obecny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – To wszystko co jest w tej chwili w mojej głowie.

Nasz najlepszy zawodnik stwierdził też, że zmiany poczynione na Wielkiej Krokwi w ramach modernizacji nie przeszkadzają zbytnio samym skoczkom – Zmienił się trochę kąt nachylenia progu, co zmusza nas do zmiany kierunku odbicia, ale to nie ma większego znaczenia. Tego typu skocznie są już praktycznie wszędzie.

Skacząc dziś we wszystkich seriach, chciał potrenować przed sobotnimi i niedzielnymi zawodami oraz nacieszyć skokami i atmosferą. Jak podkreśla nie było wahań czy skakać – Chciałem się trochę pobawić skokami. Nie były idealne, zabrakło trochę tempa na progu i płynności. Mogę być z dzisiejszego dnia zadowolony – zakończył lider polskiej kadry.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl – Franciszek Damboń

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.