Kamil Stoch i Piotr Żyła z nominacjami do tytułu Sportowca Roku w Polsce

Kamil Stoch oraz Piotr Żyła zostali nominowani do tytułu Sportowca Roku w Polsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Rozdanie nagród już 6 Stycznia.

Rok 2017 był historycznym dla polskich skoków narciarskich i dał kibicom wiele powodów do radości. Kamil Stoch wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, a drugie miejsce zajął Piotr Żyła. Na mistrzostwach świata w Lahti ten drugi zgarnął brąz, a w konkursie drużynowym nasza reprezentacja nie miała sobie równych zdobywając złoty medal. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stoch zakończył zmagania na znakomitym drugim miejscu, choć przez długi czas dzierżył żółty plastron lidera. Polska drużyna wygrała Puchar Narodów, w dodatku nie schodząc przy tym z podium w żadnym konkursie.

Nic dziwnego, że po najlepszym w historii sezonie zawodnicy, którzy grali u nas pierwsze skrzypce – Kamil Stoch i Piotr Żyła – zostali nominowani w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku. Szczególnie ten pierwszy ma realne szanse na powtórzenie osiągnięcia z 2014 roku i zdobycie tytułu.

O wszystkim dowiemy się już 6 stycznia na gali rozdania nagród. Transmisję z tego wydarzenia będzie transmitować telewizja Polsat.

Źródło: Przegląd Sportowy

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.