Kamil Stoch honorowym obywatelem Proszowic

Prezes Oficjalnego Fanklubu Kamila Stocha poinformował nas, że rada miasta gminy Proszowice jednogłośnie podjęła uchwałę, w której uznano dwukrotnego mistrza olimpijskiego honorowym obywatelem tego miasta.

Proszowicki fanklub Kamila Stocha od wielu już lat dba o swojego idola. Jeżdżą zanim po całym świecie, wspierają w pięknych i ciężkich chwilach, ale organizują także coroczne spotkania z mistrzem. Nie inaczej ma być w tym roku. Fani mają co świętować i za co dziękować Stochowi. Podobnie uznała rada miasta gminy Proszowice, która na wczorajszej sesji jednogłośnie podjęła uchwałę o nadaniu Kamilowi Stochowi tytułu “Honorowy Obywatel Gminy i Miasta Proszowice”. – Taki zaszczytny tytuł posiada jedynie Proboszcz Henryk Makuła i Biskup Piotr Skucha – przyznaje prezes fanklubu Rafał Chmiela.

– To przez tego utalentowanego sportowca i jego fanklub, miasto Proszowice stało się znane na arenie polskiej i międzynarodowej jak nigdy dotąd – komentował Chmiela. Uroczysta sesja z tej okazji ma odbyć się 9 czerwca. Wówczas Stochowi zostanie nadany tytuł. Wydarzenie ma być połączone z tradycyjnym spotkaniem skoczka z kibicami. Wiadomo już, że Kamil nie będzie jedynym polskim skoczkiem, który zagości tego dnia w Proszowicach. Warto zatem zaplanować ten dzień tak, aby być tam i zobaczyć to wszystko na własne oczy.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.