Kalla, Nilsson i Halfvarsson w składzie Szwedów na Tour de Ski

fot.svt.se

fot.svt.se
fot.svt.se

W Tour de Ski 2016/2017 wystąpią największe gwiazdy szwedzkich biegów narciarskich. W składzie reprezentacji znalazło się miejsce m.in.: dla Charlotte Kalli, Stiny Nilsson i Calle Halfvarssona. Cała trójka z różnych powodów miała nie wystąpić w tym cyklu.

Stina Nilsson miała początkowo nie startować w Tour de Ski, bowiem najważniejszą imprezą dla młodej Szwedki będą w tym sezonie mistrzostwa świata w Lahti. 23-latka obawiała się, że będzie miała zbyt mało czasu na przygotowanie formy po wyczerpującej rywalizacji w Tourze. Ostatecznie Nilsson pobiegnie w tym prestiżowym cyklu i będzie to dla niej trzeci start w karierze. – Stina wybrała start w Tour de Ski ze względu na to, że w grudniu nie miała zbyt wielu okazji, aby przetestować swoją formę sprinterską – mówi Rikard Grip.

Cytowana przez Expressen Szwedka nie ukrywa, że start w Tourze będzie dla niej wyzwaniem. – Jestem bardzo podekscytowana tym, że będę mogła wystartować w Tour de Ski. Czuję, że mogę biegać na wysokim poziomie, a najważniejsze będzie dla mnie uzyskanie dobrych wyników na wszystkich siedmiu etapach. Po prostu muszę dać z siebie wszystko w każdym biegu i wtedy zobaczymy – mówi Nilsson.

W składzie reprezentacji Szwecji znalazło się także miejsce dla Charlotte Kalli. Dwukrotna mistrzyni olimpijska po zawodach w Kuusamo nie startowała w Pucharze Świata ze względu na problemy z sercem (migotanie przedsionków). 29-letnia biegaczka razem ze swoim trenerem musiała jednak znaleźć inny sposób budowania formy na mistrzostwa świata i wybrała start w Tour de Ski, które do tej pory w sezonach z imprezą docelową opuszczała.

W reprezentacji mężczyzn znalazło się miejsce dla Calle Halfvarssona i Marcusa Hellnera. Halfvarsson doskonale rozpoczął sezon 2016/2017, ale w Davos i w La Clusaz nie startował z powodu kłopotów ze zdrowiem. Hellner biegał w Davos zajmując 13. i 16. miejsce, ale we Francji się nie pojawił, podobnie jak jego młodszy rodak. Trener Szwedów Rikard Grip uważa, że jego podopieczni mają szansę na dobre wyniki. – Oni pokazali dobrą formę podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata, więc będzie ciekawie zobaczyć ich w Tourze – mówi Grip.

Skład reprezentacji Szwecji na Tour de Ski 2016/2017:

Kobiety: Anna Haag, Charlotte Kalla, Stina Nilsson, Maria Nordström, Maria Rydqvist, Emma Wikén

Mężczyźni: Jens Burman, Axel Ekström, Calle Halfvarsson, Marcus Hellner, Daniel Richardsson, Viktor Thorn.

Tour de Ski rozpocznie się 31 grudnia.

Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.