Kalendarz Pucharu Świata w saneczkarstwie w sezonie 2016/17

fot.logos.wikia.com

fot.logos.wikia.com
fot.logos.wikia.com

Międzynarodowa Federacja Saneczkarska (FIL) przedstawiła terminarz zawodów Pucharu Świata w sezonie 2016/17. Na liście oprócz torów corocznie goszczących najlepszych saneczkarzy na świecie znalazły się również zawody w Pjongczang, które odbędą się rok przed igrzyskami olimpijskimi.

Przestawiono także lokalizacje, w których odbędą się zmagania w sprincie oraz drużynowo. Zawody zaliczane do Pucharu Świata w sprincie rozegrane zostaną w Winterberdze, Park City oraz Siguldzie. Zmagania drużynowe kibice będą mieli okazję obejrzeć podczas rywalizacji na torach takich jak Lake Placid, Whistler, Konigssee, Oberhof, Altenberg oraz podczas przedolimpijskiej próby w Pjongczang w Korei Południowej.

Najważniejszą imprezą nadchodzącego sezonu będą 47. Mistrzostwa Świata, które zaplanowane zostały w terminie 27-29 stycznia 2017 roku. Rywalizacja odbędzie się na słynnym austriackim torze Innsbruck-Igls.

Puchar Świata zainaugurowany zostanie w dniach 26-27 listopada w niemieckiej Winterberdze, a zakończy się 25-26 lutego 2017 roku na torze w Altenbergu.

źródło: fil-luge.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.