Kaillie Humphries pierwszą mistrzynią w monobobach

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po raz pierwszy na igrzyskach olimpijskich bobsleistki walczyły o medale w monobobach. Po historyczny triumf sięgnęła Kaillie Humphries. Oprócz reprezentantki Stanów Zjednoczonych medale zdobyły Elana Meyers Taylor i Christine de Bruin.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Humphries najlepsza w nowej konkurencji

Do tej pory na igrzyskach olimpijskich przeważały konkurencje mężczyzn, gdyż kobiety nie ścigały się w czwórkach. Tym samym do programu olimpijskiego dodano monoboby pań. Szansę na dodatkowy złoty medal wykorzystała Kaillie Humphries. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych pewnie prowadziła od początku do końca. Po pierwszym ślizgu miała trzy dziesiąte przewagi nad Laurą Noltę. Później już było tylko lepiej dla Humphries, która po pierwszym dniu miała ponad sekundę zapasu. W czterech ślizgach uzyskała czas 4:19,27 i triumfowała z przewagą sekundy i 54 setnych. To już kolejny medal olimpijski dla Humphries, ale pierwszy dla USA, gdyż wcześniej reprezentowała Kanadę. W dwójkach wywalczyła złote krążki w Vancouver i Soczi, a w Pjongczangu brąz.

Dominacja Ameryki Północnej

W saneczkarstwie i skeletonie Niemcy zdobyli komplet złotych medali. W monobobach ta passa na Yanqing National Sliding Centre została przerwana. Reprezentantek Niemiec zabrakło na podium końcowej klasyfikacji, a medale zdobyły bobsleistki z Ameryki Północnej. Po pierwszym ślizgu druga była Laura Nolte. Ostatecznie Niemka spadła na czwarte miejsce. Srebro wywalczyła Elana Meyers Taylor, która w finałowym przejeździe wyprzedziła Christine de Bruin. Brąz dla Kanadyjki jest dla niej dużym sukcesem.

Wyniki

źródło: informacja własna