Kaarel Nurmsalu znów odwiesza narty na kołek

(fot.: sport.delfi.ee)

Bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny estoński skoczek narciarski Kaarel Nurmsalu został zmuszony po raz drugi zawiesić swoją karierę. Problemy zdrowotne przeszkodziły mu w drodze do Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku w Pjongczangu.

Gdy po raz pierwszy zawieszał karierę, mówił o braku środków by finansować wyjazdy na zawody najwyższej rangi oraz organizować własne zgrupowania. Do jego największych osiągnięć należał choćby brąz Mistrzostw Świata Juniorów, smakujący tym bardziej, że został zdobyty na jego ziemi – w Ottepae. Teraz na drodze Nurmsalu stanęło zdrowie.

Estończyk nie chce jednak podać, co konkretnie jest powodem takiej decyzji. Dodał tylko, że jest ostateczna. Po zakończeniu kariery zamierza podobno wrócić do pracy wykonywanej po jej przerwaniu – wraca do firmy Ramirent.

Zawodnik wracał do rywalizacji w Pucharze Świata w zeszłym sezonie, podczas konkursu na skoczni w Wiśle-Malince. Od tamtego momentu aktywnie uczestniczył w całym sezonie, w którym ostatecznie udało mu się zdobyć dwa “oczka” – po punkcie w Oberstdorfie i wspominanym Pjongczang.

Źródło : sport.postimees.ee  

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.