Już dziś finał Tour de Ski (listy startowe)

fot: M. Rudzińska

Dziś w Val di Fiemme rozegrany zostanie ostatni etap prestiżowego Tour de Ski. Pozycji lidera bronić będą reprezentanci Norwegii – Johannes Hoesflot Klaebo i Therese Johaug – oboje jednak mają przewagę minimalną nad rywalami.

Co ciekawe, według informacji ze strony FIS tym razem finałowy podbieg zostanie rozegrany na zasadzie biegu masowego, co należy uznać za przykrą niespodziankę z punktu widzenia dramaturgii biegu.

Jeśli chodzi o same szanse zawodników, to mimo niewielkiej 3 sekundowej przewagi Johaug nad Astrid Jacobsen, a także mimo zdecydowanej obniżki formy wielkiej Norweżki w niej upatrywałbym główną faworytkę do zwycięstwa. Na pewno powalczą też kolejna Norweżka – Ingvild Flugstad Oestberg i Rosjanka Natalia Niepriajewa – obie mają mniej niż 30 sekund straty w Tourze do Johaug. Mniej niż minutę traci też Heidi Weng – nie należy skreślać jej szans na podium. Panie wystartują o 13:15.

lista startowa pań

Wśród panów w walce o zwycięstwo zostało trzech zawodników z bardzo niewielkimi różnicami. I wcale Klaebo nie wydaje się mieć największych szans na zwycięstwo. Rosjanin Aleksandr Bolszunow ma tylko jedną sekundę straty, a lepiej powinien czuć się dziś w biegu. Podobnie jego rodak Siergiej Ustiugow (15 sekund straty). I w zasadzie nikt więcej nie powinien odegrać dziś roli – czwarty Paal Golberg ma już prawie dwie minuty straty. Panowie wyruszą na trasę o 15:15.

lista startowa panów

źródło: własne

1 thought on “Już dziś finał Tour de Ski (listy startowe)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.