Jutro konferencja prasowa na temat stanu zdrowia Lukasa Muellera

fot: fis-ski.com
fot: fis-ski.com

Austriacki skoczek narciarski, Lukas Mueller, który w dniu wczorajszym zaliczył groźny upadek na obiekcie w Bad Mitterndorf przeszedł już operację. Operacja dotyczyła kręgów szyjnych a konkretnie kręgu C-6 i C-7.

Według portalu krone.at stan Muellera jest stabilny a sam skoczek jest przytomny. Bardziej niepokojące informacje płyną od Austriackiego Związku Narciarskiego a mówią one o tym, iż nie można jak na razie przewidzieć skutków tak ciężkiego upadku i jakie one przyniosą w przyszłości komplikacje. Lukas Mueller w dniu wczorajszym pełnił rolę przedskoczka. Skakał w złych warunków (mocne opady śniegu), okazało się również, że przyczyną upadku był źle zapięty lewy but. Na dzień jutrzejszy na godzinę 10.30 zaplanowana została konferencja prasowa dzięki której z pewnością dowiemy się o wiele więcej ostanie zdrowia 23-latka. Czytając austriackie media, m.in ”kleinezeitung” możemy być pełni obaw. Według tego portalu nogi skoczka są sparaliżowane i nie odzyskał on czucia po upadku. Miejmy nadzieję, iż na jutrzejszej konferencji dowiemy się szczegółów o zdrowiu Muellera i nie będą to aż tak niepokojące informacje.

Warto dodać, że skoczek na tym samym obiekcie doznał już upadku. Było to w 2010 roku. Wtedy jednak obyło się bez groźnych konsekwencji. Ostatnimi czasy, Mueller brał udział w konkursach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Wsparcia na jednym z portali społecznościowych skoczkowi udzielił Thomas Morgenstern, który również na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf zaliczył poważny upadek.

Źródło: krone.at / kleinezaitung.at / przegląd sportowy / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.