Justyna Kowalczyk triumfatorką Olaf Skoglunds Minneløp 2017!

Justyna Kowalczyk wygrała prestiżowy bieg Olaf Skoglunds Minneløp rozgrywany na nartorolkach na dystansie 80 kilometrów. Dla Polki to drugi z rzędu triumf w tej imprezie. 

Olaf Skoglunds Minneløp jest uznawany za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wyczerpujących biegów w całym kalendarzu. Zawodnicy i zawodniczki mają bowiem do pokonania 80 kilometrów na trasie z Krageroe do Gautefall. 

Na liście startowej biegu po raz kolejny znalazła się Justyna Kowalczyk. Polka w ubiegłym roku triumfowała w tej imprezie i w tym sezonie miała szansę na to, aby odnieść drugie z rzędu zwycięstwo w Olaf Skoglunds Minneløp. Biegaczka z Kasiny Wielkiej rywalizowała w swojej kategorii z sześcioma zawodniczkami.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska prowadzenie objęła już na pierwszym punkcie pomiaru, a jej przewaga utrzymywała się w granicach kilku sekund. Kolejne kilometry biegaczki pokonywały wspólnie, bowiem żadna z grona faworytek nie chciała się zdecydować na atak.

Jako pierwsza do przodu ruszyła Kowalczyk, korzystając ze swojego przygotowania fizycznego i faktu, że ostatnia część trasy jest niezwykle wymagająca. Biegaczka z Kasiny Wielkiej w dobrym tempie pokonywała kolejne metry trasy i odskoczyła swoim najgroźniejszym rywalkom na bezpieczny dystans. Ostatecznie Polka minęła linię mety z czasem 3:47:47,4 h. Drugie miejsce zajęła Kari Vikhagen Gjeitnes, która straciła do Kowalczyk niespełna minutę.

Dla Justyny Kowalczyk to drugie z rzędu zwycięstwo w Olaf Skoglunds Minneløp. Rok temu Polka także okazała się najlepsza, pokonując wyznaczoną trasę w czasie 3:47:00,5 godziny.

Źródło: informacja własna 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: