Justyna Kowalczyk rozpoczęła przygotowania do sezonu

fot. Irek Trawka

Ostatnie przygotowania Justyny Kowalczyk do igrzysk olimpijskich rozpoczęte. Polska dwukrotna złota medalistka olimpijska sporo czasu spędzi w Zakopanem. – Koniec obijania. Zaczęłam przygotowania do igrzysk – napisała na swoim profilu na Twitterze Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk przez wiele lat wywalczyła dla Polski wiele medali mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Za każdym razem wielkie sukcesy poprzedzane były jednak ogromnym wysiłkiem, jaki wkładała w przygotowania. Michał Chmielewski z Przeglądu Sportowego opisał, jak mają wyglądać tegoroczne plany dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej. Kowalczyk przygotowania zaczęła w Zakopanem i to właśnie tutaj ma spędzić wyjątkowo dużo czasu. Poza obecnym obozem, w stolicy polskich Tatr Justyna potrenuje w czerwcu, lipcu i wrześniu. W sumie około 50 dni.

Maratońska miłość Justyny Kowalczyk ponownie zostanie zaspokojona w trakcie przygotowań. Na przełomie lipca i czerwca biegaczka wystartuje w nartorolkowym 80-kilometrowym maratonie Olaf Skoglunds Minneløp. Przed rokiem przyznała, że to świetna okazja do sprawdzenia wydolności organizmu. Nie są znane jeszcze wszystkie zagraniczne miejsca obozów, ale wiadomo już, że jesienią Justyna potrenuje na lodowcu w Ramsau, ale nie zabraknie też Otepaeae i Raubiczy na Białorusi. Przygotowania nie będą naszpikowane nowościami. Kowalczyk i jej sztab stawiają na sprawdzone plany. Możliwe są jedynie kosmetyczne zmiany, jak chociażby wspomniane wyżej wizyty w Zakopanem, których będzie wyjątkowo dużo.

Źródło: Przegladsportowy.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.