Justyna Kowalczyk druga w Birkebeinerrennet

konfa-1031

Justyna Kowalczyk z Team Santander zajęła drugie miejsce w rozgrywanym w Norwegii maratonie Birkebeinerrennet. Polka 54 kilometrową trasę pokonała o jedenaście sekund wolniej od triumfatorki, Serainy Boner ze Szwajcarii.

Birkebeinerrennet, czyli coroczne zawody cyklu Ski Tour Classics mają start w Renie, a kończą się w Lillehammer. W tym roku na start zdecydowała się Justyna Kowalczyk, która zmagania w Pucharze Świata zakończyła tydzień temu w kanadyjskim Canmore.

Trudnością w tym biegu jest bez wątpienia 3,5 kilogramowy plecak, który zawodnicy i zawodniczki muszą mieć na plecach od samego początku do końca biegu. Jest to oczywiście nawiązanie historyczne, kiedy w XIII wieku poprzez ucieczkę ratowano pretendenta do norweskiej korony.

Justyna Kowalczyk z norweskiego Team Santander bardzo dobrze prezentowała się na trasie biegu. Polka długo utrzymywała się w czołówce, a na prowadzeniu zmieniała się z Japonką Masako Ishidą, także dobrze znaną z zawodów Pucharu Świata. Biegaczka z Kasiny Wielkiej na 39. kilometrze jeszcze prowadziła i wydawało się, że zmierza po zwycięstwo. Końcówka należała jednak do Serainy Boner, która odrobiła 44 sekundy straty, a następnie wyprzedziła Polkę i wygrała.

Szwajcarka doskonale zna jednak ten maraton. Wygrywała go już trzy razy: 2011, 2012, 2013, a dzisiejsze zwycięstwo jest jej czwartym w karierze. Kowalczyk do Boner straciła niespełna 11 sekund. Trzecia lokata przypadła Masako Ishidzie, a czwarta liderce Ski Tour Classics Brittcie Johansson Norgren ze Szwecji.

Wyniki biegu

Źródło: langrenn.com, inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.