Jürgen Graller nowym trenerem niemieckich alpejek

0

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) podjął decyzję o zatrudnieniu nowego trenera dla kadry kobiet w narciarstwie alpejskim. Funkcję tę obejmie Austriak Jürgen Graller.

Graller zastąpi na stanowisku głównego trenera kadry żeńskiej Markusa Anwandera, który pracował dla DSV przez trzy lata. Graller to 46-letni trener ze Schladming, który w ostatnich latach był zatrudniony w Austriackim Związku Narciarskim (ÖSV) jako trener austriackiego zespołu Pucharu Europy i koordynator szkolenia młodzieży. W latach 2005-2009 zajmował się w Austrii szkoleniem żeńskiej grupy Pucharu Świata. Podczas jego pracy Austriaczki wywalczyły dwa złote medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2006 roku oraz cztery medale MŚ w 2007 i 2009 roku. – Dzięki zmianie na kluczowym stanowisku w kadrze kobiet, chcemy dać nowy impuls temu zespołowi, aby w kolejnych latach powrócić do wygrywania. Jürgen Graller to doświadczony i kompetentny trener, który w trakcie wielu lat pracy udowodnił swoje umiejętności – powiedział dyrektor sportowy DSV Wolfgang Maier.

– Czekam na nowe wyzwania w Niemieckim Związku Narciarskim. Chciałbym wnieść swoje doświadczenie i wiedzę do alpejskiego zespołu kobiet. Ważne jest, abyśmy z kolegami trenerami wykorzystali potencjał zespołu w nadchodzących latach. Na początku chcemy stworzyć najlepszy możliwy plan treningowy dla rozwoju sportowców i przygotować się dobrze do nowego sezonu – powiedział nowy trener Jürgen Graller.

Źródło: deutscherskiverband.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.