Johannes Rydzek letnim mistrzem Niemiec w kombinacji norweskiej

fot.merkur.de

fot.merkur.de
fot.merkur.de

Zwycięstwem Johannesa Rydzka zakończyły się letnie mistrzostwa Niemiec w kombinacji norweskiej. Obok niego na podium stanęli Eric Frenzel oraz Manuel Faisst.

W zawodach w Oberfhofie wzięli udział także Francuzi i to w rywalizacji na skoczni o HS 140 metrów i punkcie K 120 metrów najlepszy był Maxime Lahuerte. Drugi po połowie rywalizacji był Johannes Rydzek, który skoczył 131 metrów czyli o 6,5 metra bliżej od francuskiego kombinatora. Pół metra dalej od najlepszego w skoku Niemca skoczył Eric Frenzel, jednak zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uzyskał niższe noty niż Rydzek. Przełożyło się to na 2 sekundy różnicy pomiędzy najlepszym pierwszym a drugim niemieckim kombinatorem na skoczni. 9 sekund do Rydzka przed biegiem tracił Manuel Faisst, który skoczył 129,5 metra.

W drugiej części zawodów Johannes Rydzek zaprezentował świetną formę biegową. Na linię mety Eric Frenzel wbiegł z prawie 11-sekundową stratą do zwycięzcy. Manuelowi Faisstowi udało się obronić trzecie miejsce, ale do Rydzka stracił on ponad minutę. O 10 sekund od podium znalazł się dopiero ósmy po skoku (licząc tylko niemieckich zawodników) Jakob Lange.

W ten weekend byliśmy również świadkami rywalizacji w sprincie drużynowym. Na skoczni najlepsze były francuskie duety Gerard/Braud i Muhlethaler/Lahuerte. Wśród Niemców najdalej skakali Fabian Riessle oraz Manuel Faisst, którzy przed biegiem wypracowali sobie 7 sekund przewagi nad Tobiasem Haugiem i Tobiasem Simonem. Na trasie biegu na nartorolkach do walki włączyli się również Jakob Lange i Johannes Rydzek, którzy ostatecznie do triumfujących Riesslego i Faissta stracili zaledwie 2 sekundy. Brązowe medale trafiły do Hauga i Simona, którzy do zwycięzców stracili 11,2 sekundy i tylko o 4 dziesiąte części sekundy wyprzedzili duet Terence Weber/Eric Frenzel.

Wyniki mistrzostw Niemiec

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.