Johanna Schnarf zwichnęła bark

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA
fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Włoszka Johanna Schnarf przygotowująca się do Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz doznała urazu na treningu. Schnarf upadła na treningu w Sarentino i zwichnęła lewy bark. Pomimo urazu włoska alpejka nie zamierza rezygnować ze startu w MŚ.

Schnarf zajmuje obecnie 5. miejsce w klasyfikacji zjazdu w Pucharze Świata. Jej najlepszym wynikiem było 5. miejsce w Val d’Isere. W całej swojej karierze Schnarf jeden raz stanęła na podium w zawodach PŚ. Było to już dość dawno, bo 7 lat temu w Crans Montana. Poprzednie mistrzostwa świata nie były dla 32-letniej Włoszki zbyt udane. W Beaver Creek zajęła ona dopiero 28. miejsce w zjeździe. W klinice w Ortisei Johanna przeszła zabieg przy użyciu jak najmniej inwazyjnych metod, aby doprowadzić jej bark do odpowiedniego stanu i zachować nadzieję na występ na MŚ w Sankt Moritz. Zjazd kobiet zaplanowany jest wprawdzie dopiero na 12. lutego, ale pierwszy trening odbędzie się już 6. lutego. Hanna ma teraz kilka dni, aby przygotować się jak najlepiej do mistrzostw.

Obok Schnarf w Sankt Moritz w zjeździe powinny wystąpić takie reprezentantki Włoch jak Sofia Goggia, która będzie jedną z głównych faworytek do medali oraz Verena Stuffer i Elena Fanchini.

Źródło: fisi.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.