Blisko dwa tygodnie temu Jan Ziobro opublikował film, w którym ogłosił zawieszenie kariery. Przez ten czas nagrał kolejne, w których atakuje sztab i zawiązek. – Niech mnie pan nie straszy i sam poda nazwiska, które chciały mi zaszkodzić – zwracał się Jan do Adama Małysza. Dzisiaj głos w sprawie zajął Polski Związek Narciarski.

Po kilkunastu dni, w których Jan Ziobro atakował sztaby szkoleniowe, głos w sprawie zabrał Polski Związek Narciarski. W siedzibie zebrało się Prezydium, które wydało oświadczenie. W nim czytamy:

Po zapoznaniu się z przebiegiem uczestnictwa oraz ze stanowiskiem sztabu szkoleniowego Kadry B oraz Dyrektora Adama Małysza, które dotyczyły publicznych wypowiedzi zawodnika Jana Ziobry, Prezydium PZN stwierdza, że odczucia zawodnika o dyskryminowaniu Go przez członków sztabu szkoleniowego są nieuzasadnione, a powołania do udziału w zawodach FIS były podyktowane tylko i wyłącznie aktualnym poziomem sportowym. Warunków tych, w ocenie sztabu szkoleniowego, zawodnik nie spełniał. W związku z oświadczeniem zawodnika o zawieszeniu swojej kariery sportowej, Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Jana Ziobry ze składu Kadry Narodowej B w skokach narciarskich z dniem 15.01.2018 roku. Prezydium PZN stwierdza także, że medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do Igrzysk Olimpijskich i zaleca członkom sztabów szkoleniowych Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C oraz Dyrektorowi Adamowi Małyszowi, nieudzielanie wypowiedzi na ten temat.

Czy oświadczenie utnie kolejne ataki Janka? A może wręcz przeciwnie. Ziobro powie kogo dokładnie miał na myśli, kiedy mówił, że ktoś chciał go zniszczyć?

Źródło: Polski Związek Narciarski

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.