Jesper Modin kończy karierę

fot: sweski.com
fot: sweski.com

Jesper Modin jest kolejnym biegaczem ze Szwecji, który nie będzie kontynuował zawodowej kariery. 27-letni zawodnik podjął decyzję o odwieszeniu nart.

Modin, podobnie jak kilka tygodni wcześniej Maria Rydqvist, podjął decyzję o zawieszeniu profesjonalnej kariery. Biegacz narciarski ze Szwecji, w przeciwieństwie do swojej rodaczki, nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. W sezonie 2015/2016 wystartował tylko dwukrotnie i ani razu nie udało mu się zdobyć punktów Pucharu Świata, zajmując 53. i 68. miejsce w Falun.

Szwed o decyzji poinformował na swojej oficjalnej stronie. – Czasami życie wyznacza Ci nowy tor. Zawody z ostatniego weekendu były ostatnimi w mojej zawodowej karierze. Mam mieszane uczucia, ale po podjęciu decyzji czuję się bardzo dobrze i myślę, że to było dobre posunięcie. To było coś, o czym myślałem od dłuższego czasu – pisze Modin.

Największe sukcesy Szwed odnosił w biegach sprinterskich. W sezonie 2010/2011 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji sprintu, zgarniając 300 punktów. Poza tym plasował się na 18. pozycji podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. W Pucharze Świata raz stawał na podium – był to sprint stylem klasycznym w słoweńskiej Rogli w sezonie 2009/2010.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.