Jarl Magnus Riiber wrócił do treningów na skoczni

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Jarl Magnus Riiber wrócił do normalnych treningów. Dwa miesiące po odniesieniu kontuzji kolana najlepszy kombinator norweski na świecie może ponownie skakać.

W czerwcu Norweg upadł podczas treningu na skoczni i doznał kontuzji kolana. Lekarze norweskiego zawodnika zapowiadali około dwumiesięczną przerwę w skakaniu. Ich prognozy się potwierdziły. W rozmowie z Dagbladet Jarl Magnus Riiber potwierdził, że wrócił już do treningów na skoczni. – Wszystko idzie we właściwym kierunku. Otrzymałem wyraźny sygnał, że mogę skakać. Nie mogłem tego robić przez dwa miesiące. Teraz właściwie trenuję już normalnie – powiedział Norweg.

Jarl Magnus Riiber zdominował poprzedni sezon w kombinacji norweskiej. Reprezentant Norwegii sięgnął aż po 14 zwycięstw. Do sukcesów życiowych może zapisać także fakt, że został ojcem. W ostatnim czasie, ze względu na pandemię przebywa z rodziną w Oslo. Na jego szczęście kontuzja nie przydarzyła mu się w żadnym ważnym momencie. Riiber może już w pełni zdrowia przygotowywać się do kolejnego sezonu. – Poziom rywalizacji jest coraz wyższy. Sam także muszę się stale poprawiać. Myślę, że teraz podczas biegu jestem jeszcze szybszy. Liczę także na więcej dobrych skoków. Mam nadzieję, że wszystko złoży się na to, że będę jeszcze mocniejszy niż poprzedniej zimy – dodał Jarl Magnus Riiber.

źródło: Dagbladet