Jarl Magnus Riiber i Mille Moen Flatla letnimi mistrzami Norwegii

W niedzielnych zawodach o letnie mistrzostwo Norwegii w kombinacji norweskiej tytuły zdobyli Jarl Magnus Riiber i Mille Moen Flatla. Wśród juniorów triumfował Johan Fredriksen Osted.

Riiber prowadził już po skoku na odległość 132,5 m i prowadzenie utrzymał do końca. Za nim uplasowali się Espen Andersen (11 sekund straty) i Espen Bjoerstad (dokładnie minuta za Riiberem), którzy zamienili się miejscami względem skoków. W zawodach mimo wcześniejszego zgłoszenia nie wziął udziału Magnus Krog.

Wśród pań tytuł powędrował do Mille Moen Flatli, która jednak… nie wygrała zawodów. Pierwsze miejsce zajęła bowiem Włoszka Daniela Dejori – czwarta po skoku na odległość 83 m, która nad Flatlą (druga po skokach) na mecie miała 27 sekund przewagi. Srebro i brąz powędrowały do odpowiednio trzeciej i czwartej zawodniczki w zawodach – były to Mari Leinan Lund (piąta po skokach, ale najlepsza w biegu i 34 sekundy straty do Dejori) i Thea Minyan Bjoerseth (skoczyła najlepiej bo 85,5 m, ale straciła w biegu i ostatecznie straciła do Włoszki 68 sekund).

Wśród juniorów Orset prowadził już po skoku 86 m, a na mecie nad drugim Espenem Benjaminsenem miał 1:26 min. przewagi. Brąz powędrował do Ivera Olausena (+1:33 min.).

źródło: fis-ski

wyniki całych zawodów i skoków

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.