jahne-ahonen

W ostatni dzień starego roku w fińskim Vuokatti odbyły się krajowe zawody skoków narciarskich w kategorii seniorów, juniorów oraz pań. W najbardziej doświadczonej grupie zawodników z przewagą 47,5 punktu zwyciężył Janne Ahonen.

Rywalizacja odbywała się na obiekcie HS100 w Vuokatti. Na starcie zawodów seniorów stanęło tylko sześciu reprezentantów Finlandii. Janne Ahonen pod nieobecność swoich kolegów z reprezentacji po skokach na odległości 91 metrów oraz  98 metrów, okazał się najlepszym zawodnikiem rywalizacji w Vuokatti, wyprzedzając drugiego Janne Korhonena o 47,5 punktu(83,5 m i 86,0 m).Ostatnie miejsce na podium po skokach na odległości 81 metrów oraz 84 metry wywalczył Frans Tähkävuori.

Pełne wyniki seniorów

Jeśli chodzi o zmagania juniorów najlepszym okazał się być Andreas Alamommo lądując w pierwszej próbie na setnym metrze, a podczas drugiego skoku uzyskując odległość 92,5 metra. Tuż za nim sklasyfikowany został Eetu Nousiainenem (98,0 m i 92,0 m ), a trzeci był Wilim Loukasmäkm (97,5 m i 87,5 m). Syn triumfatora w kategorii seniorów – Mico Ahonen sklasyfikowany został na 14. miejscu (75,0 m i 65,0 m).W zawodach udział wzięło 23 reprezentantów Finlandii.

Pełne wyniki juniorów

W konkursie pań udział wzięły tylko dwie zawodniczki. Zwyciężyła Susanna Forsström po skokach na odległości 83 metry i 79 metrów, przed Jenny Rautionaho, która uzyskała w swoich skokach odległości 65 oraz 66 metrów.

Źródło: Kilipa.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.