Igrzyska trzy razy z rzędu w Azji? MKOl nie ma nic przeciwko

Za nami już igrzyska w Pjongczangu, po niespełna 4 latach stolicą sportów zimowych stanie się Pekin, a w 2026 roku? Tak, możliwe, że będzie to Sapporo, a więc trzecie z rzędu miasto azjatyckie. Taki wariant ma nie przeszkadzać Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu, który jest otwarty na tego typu rozwiązanie.

Komitet organizacyjny ewentualnych igrzysk olimpijskich w Sapporo zastanawiał się w ostatnich tygodniach, czy nie zmienić celu przygotowań z 2026 roku na 2030. Jak się okazuje najważniejszy decyzyjny organ w tej sprawie – MKOl – wyraził otwarcie na ewentualne rozegranie igrzysk trzy razy z rzędu na kontynencie azjatyckim, jak poinformował serwis sportbusiness.com.

MKOl nie jest zatem zainteresowane koniecznością rotacji kontynentami przy organizacji IO. W przypadku zimowych igrzysk olimpijskich podobna sytuacja miała miejsce tylko raz – w latach 1948-1956, gdy trzy razy z rzędu organizowano je w Europie, a konkretnie Sankt Moritz, Oslo i Cortina d’Ampezzo.

Decyzję o przyznaniu igrzysk olimpijskich w 2026 roku poznamy we wrześniu przyszłego roku podczas 134 zebrania MKOl-u w Mediolanie. W gronie starających się o ich organizację pozostają Sztokholm (Szwecja), Calgary (Kanada), Graz (Austria), Erzurum (Turcja), Cortina d’Ampezzo (Włochy) oraz Sapporo (Japonia).

Źródło: sportbusiness.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.